Spływy kajakowe zyskują sobie obecnie coraz większe zainteresowanie. Jest to forma aktywności skierowana nie tylko do miłośników sportów wodnych, ale również turystów, którzy chcą w odkryć piękno malowniczych regionów z nieco innej perspektywy. W każdym przypadku zacząć należy od wyboru odpowiedniej trasy.

W Polsce mamy bardzo wiele ciekawych tras

W naszym kraju możemy znaleźć bardzo wiele zróżnicowanych szlaków wodnych, które można pokonać kajakiem. Wśród nich są zarówno takie, które wymagają nieco wprawy, jak i mnóstwo tras niewymagających doświadczenia. W pierwszej kolejności warto więc zwrócić uwagę na tę kwestię.

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tą formą aktywności, wybieraj trasy, które nie są zaliczane do trudnych. W ten sposób sprawdzisz swoje umiejętności, a jednocześnie będziesz mógł napawać się pięknem przyrody, w tym różnymi gatunkami ptaków, które często bytują w zaroślach przy akwenach wodnych.

Kolejna kwestia to urozmaicona linia brzegowa. Warto wcześniej dowiedzieć się, jakie atrakcje przyrodnicze czekają na nas na danej trasie i na co warto zwrócić szczególną uwagę. Najbardziej atrakcyjne są miejsca, w których zachowano naturalny, dziki krajobraz. Wrażenia z takiej wyprawy z pewnością będą niezapomniane.

Spływy kajakowe Dunajcem

Pieniny każdego roku przyciągają bardzo wielu turystów z różnych części kraju. Wielu z nich przyjeżdża tutaj po to, aby wziąć udział w spływie kajakowym Dunajcem. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, gdyż Dunajec uznawany jest za jedną z najpiękniejszych rzek górskich w Polsce. Tutejsze trasy są niezwykle malownicze i dostarczające wielu wrażeń. Spływ odbywa się na spokojnie, chociaż czasami można poczuć lekki dreszczyk adrenaliny.

Nasza firma organizuje niezapomniane spływy kajakami przełomem Dunajca na odcinku Sromowce Niżne — Szczawnica lub Krościenko. Nie musisz mieć własnego sprzętu, gdyż zapewniamy niezawodne kajaki dwuosobowe Gumotex Palava. Trasę pokonuje się samodzielnie po uprzednim przeszkoleniu. W ten sposób można poznać Pieniński Park Narodowy od zupełnie innej strony.